Praktyczne i proste aranżacje łazienki

Każde wnętrze może być ładne i zarazem praktyczne. Łazienka jest miejscem, w którym czasami trudno wybrać odpowiednią aranżację wnętrza. Nie każda osoba lubi kafelki na ścianach, czy ma miejsce na dodatkowe dekoracje. Jednak nawet bardzo proste aranżacje łazienki, mogą być wyjątkowe. Jak wybrać odpowiednie elementy, aby zachować równowagę między stroną praktyczną i piękną?

Najpierw sprzęty priorytetowe, potem ozdoby

Planując wyposażenie łazienki, należy nadać przedmiotom stopień ważności. Nawet bardzo dekoracyjne aranżacje łazienki zaczyna się od rozmieszczenia w pomieszczeniu toalety, wanny lub prysznica i umywalki. Zwykle o miejscu ich ustawienia decyduje po prostu miejsce przyłączenia do kanalizacji, dlatego wstawia się je jako pierwsze. A co potem? Można już myśleć o meblach, które będą miały miejsce do przechowywania, ale i o dekoracjach. Niektóre meble mogą być połączone z ważnymi sprzętami. Kupując umywalkę z szafką pod umywalkową, można szybko uzyskać dodatkowy schowek, który będzie też eleganckim dodatkiem do wnętrza.

Jakie dekoracje pasują do łazienki?

Samą dekoracją jest choćby lustro. Może ono przyjmować różne rozmiary i mieć ciekawe lub standardowe kształty. Nie tylko pozwala na przeglądanie się w jego tafli, ale i optycznie powiększa pomieszczenie. Ciekawym, a zarazem praktycznym dodatkiem jest kosz na pranie. Taki mebel może mieć formę ławeczki, na której usiądziemy, położymy czyste ręczniki kąpielowe lub postawimy na niej kwiaty, a pod nią znajdzie się schowek na brudne pranie. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *