Wyposażenie biura – w jakie artykuły biurowe warto zainwestować? 

Ponieważ asortyment artykułów biurowych jest niezwykle szeroki, łatwo jest pogubić się podczas kompletowania firmowego niezbędnika. Oto kilka przedmiotów, bez których praca w firmie byłaby znacznie utrudniona, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa do wykonania. 

Segregatory, teczki, klipsy archiwizacyjne

Umowy, faktury, karty gwarancyjne na sprzęt elektroniczny, rachunki – ilość dokumentacji firmowej bywa przytłaczająca, a każdy dokument jest równie istotny. Aby nie pogubić się w gąszczu niezbędnej „papierologii” warto nabyć różnego rodzaju teczki oraz segregatory. Te artykuły biurowe umożliwiają segregację dokumentów na wiele różnych sposobów, a różnorodność kolorystyczna ułatwi wyróżnienie oraz odseparowanie poszczególnych dokumentów, ułatwiając wyszukiwanie tych, które nas aktualnie interesują. Archiwizacja starszych dokumentów może zostać ułatwiona przez klipsy archiwizacyjne, dzięki którym posegregujemy starsze „papiery” i uzyskamy nieco więcej miejsca w firmowych szafkach. 

Papier do drukarki

Drukowanie dokumentów to jedno z codziennych zadań należących do pracownika biurowego. Nie byłoby ono możliwe do wykonania bez zakupu odpowiedniego papieru do drukarki. Przy wybieraniu tego artykułu biurowego warto zwrócić uwagę na jakość, skład oraz gramaturę papieru. Ważniejsze dokumenty, takie jak umowy czy dokumentacja personalna, warto drukować na droższym papierze lepszej jakości, dzięki czemu będą one czytelniejsze, a także mniej podatne na uszkodzenia. 

Dobrej jakości artykuły piśmiennicze

Jedną z najliczniejszych grup artykułów biurowych stanowią z pewnością artykuły piśmiennicze. Dobrej jakości długopisy dzięki którym wypełnimy i podpiszemy dokumenty, stworzymy szybkie notatki, a także reprymendy i pochwały, to absolutna podstawa wyposażenia każdego biura. Warto wybierać spośród długopisów dobrze wykonanych, najlepiej z wymiennym wkładem i kształtem, dzięki któremu wygodnie będzie leżał w dłoni. Kolorowe zakreślacze pomogą w wyróżnieniu istotnych informacji i podkreśleniu fragmentów tekstu, na które warto zwrócić uwagę. Kolorowe cienkopisy, markery suchościeralne i permanentne oraz ołówki również mogą okazać się niezbędne, dlatego warto uwzględnić je na liście biurowych zapasów. 

Karteczki samoprzylepne 

Niewielkie, kwadratowe, najczęściej żółte karteczki samoprzylepne, na których zapisujemy zadania bojowe „na już” i oblepiamy nimi monitor. Niezbędne są do tworzenia szybkich notatek, oznaczania  i podpisywania dokumentacji, przekazywania informacji i wykonywania wielu innych biurowych operacji. Wykorzystywany do ich produkcji klej nie pozostawia śladów i utrzymuje się na dowolnej powierzchni. Karteczki można umieszczać również na dokumentacji bez obaw o jej zniszczenie podczas usuwania zapisku. Dostępne są w wielu kolorach, zarówno wypalających siatkówki neonach, jak i spokojnych pastelach. Karteczki samoprzylepne powinny znajdować się w każdym biurku i nie powinno ich nigdy zabraknąć. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *