Nowoczesne kuchnie – najciekawsze rozwiązania

Nowoczesne kuchnie to takie, które w pełni odpowiadają na zapotrzebowania domowników. Zarówno obszerne kuchnie jak i niewielkie kuchenki w mieszkaniach w bloku powinny być nie tylko ergonomiczne ale i estetyczne. Nowoczesne rozwiązania zaprojektowane przez najlepszych architektów wnętrz, pozwalają na optymalne funkcjonowanie w każdej kuchni.

Łączenie funkcji

Niewielkie kuchnie w blokach z reguły tworzą jedną otwartą przestrzeń z salonem i jadalnią. Aby odpowiednio oddzielić od siebie te strefy, można pomiędzy nimi ustawić wyspę do przygotowywania posiłków. Wyspa może także pełnić rolę barku, przy którym ustawione będą wysokie taborety. Połączenie salonu z kuchnią nastręcza także dylematów natury estetycznej. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są zabudowy, w których można ukryć sprzęty codziennego użytku – lodówka, zmywarka, suszarka itd. Jeśli kuchnia jest tak mała, że nie można w niej swobodnie rozstawić stołu, sprawdzi się model ze składanym blatem lub stół przenośny.

Nowoczesne kuchnie – spójny styl

Można by pomyśleć, że w ciasnej kuchni najmniej liczy się styl aranżacji, jednak nic tak nie dodaje przestrzeni jak odpowiednie użycie barw czy fototapeta. Jasne barwy sprawią, że kuchnia będzie znacznie przyjemniejsza w odbiorze, a kontrasty czerni oraz bieli dodadzą w tym pomieszczeniu nieco więcej przestrzeni optycznej. Jeśli w kuchni jest miejsce na fototapetę – np. ściana dekoracyjna, wolna ściana między blatami i półkami – warto ozdobić ją fototapetą. Zdjęcia otwartych przestrzeni (pejzaże lub kadry przestrzeni miejskiej) sprawią, że nowoczesne kuchnie powiększą się optycznie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *