Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę przy oglądaniu nieruchomości?

Dzisiaj oszczędzanie pieniędzy i inwestowanie to niełatwe zadanie. Niskie stopy procentowe, wahania na giełdzie i niespotykana do tej pory ilość oszustów sprawiają, że ludzie chcą się pozbywać nadmiaru oszczędności. W związku z tym naturalnym wyborem staje się kupno mieszkania, bo to bezpieczna lokata, o czym głośno mówią eksperci. Nie można jednak wybrać lokalu, którego stan techniczny nie jest najlepszy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Co można wymienić, a co musi zostać

Niestety, ale przeważająca większość kupuje oczami. Należy przy tym pamiętać, że meble można wyrzucić, a zamiast parkietu niskim kosztem da się położyć panele. Problem leży gdzie indziej. Najważniejsze są sprawne instalacje, najlepiej gdyby były niedawno wymieniane przez fachowca. Wyciek wody wewnątrz ściany narazi nowego nabywcę na ogromne koszty. Podobnie rzecz ma się z układem pokoi. Trudno z lokalu z pokojami przechodnimi zrobić luksusowy apartament. Podobnie rzecz ma się z lokalizacją oraz sąsiadami. Jeżeli obok mieszkają problematyczni lokatorzy, to nikt nie będzie się chciał tam wprowadzić.

Krok ku nowoczesności

Niedużym kosztem da się wyremontować nawet najbrzydsze miejsce, pod warunkiem jego dobrego stanu technicznego. Kupno mieszkania to już znaczący wydatek, aczkolwiek zawsze powinno się mieć odłożony zapas gotówki na ewentualne drobne naprawy. Armatura z promocji, gotowe meble kuchenne z popularnego marketu meblowego, dwie, trzy farby i przede wszystkim – chęci do pracy w zupełności wystarczą, żeby pozbyć się parkietów i boazerii rodem z PRL. Każda duża inwestycja to ryzyko, które można zminimalizować spokojnym i rozważnym podejściem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *