Samodzielnie wykonane dekoracje świąteczne  – hit czy kit?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i mimo, że w tym roku będą one zapewne wyglądały zgoła inaczej niż w poprzednich latach, to pewne rzeczy pozostaną niezmienne. Jednymi z takich kwestii są: ubieranie choinki, składanie życzeń bliskim, wysyłanie kartek świątecznych. To są elementy naszej tradycji, którą każdy z nas stara się pielęgnować. Z uwagi na fakt, że obecnie nieco więcej czasu spędzamy w swoich domach, możemy skupić się na takich czynnościach, na jakie nie mieliśmy czasu wcześniej. Przykładem jest samodzielne wykonywanie ozdób świątecznych. Czy warto poświęcać na to czas? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Tego dowiecie się z treści artykułu!

Co przyda się przy tworzeniu dekoracji świątecznych?

Jeśli zdecydujemy się na własnoręczne tworzenie różnorodnych dekoracji czy kartek świątecznych, to koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w kilka artykułów biurowych oraz materiałów papierniczych, niezbędnych do działania. Stanowisko pracy można wyposażyć w szybki i prosty sposób, kupując potrzebne produkty w sklepie papierniczym online papierowo.pl. W co warto zainwestować?

Dziurkacze ozdobne

Dziurkacze ozdobne w przeciwieństwie do dziurkaczy biurowych, przydają się głównie przy tworzeniu dekoracji. Dziurkacze biurowe usprawniają prace biurowe, a dziurkacze dekoracyjne pomagają tworzyć niepowtarzalne ozdoby, w tym także te świąteczne. Można je określić zatem mianem małych pomocników. W sprzedaży znaleźć można dziurkacze ozdobne dedykowane dekoracjom świątecznym, Przy ich pomocy jednym ruchem można wycinać z papieru kształty, nawiązujące do świąt. Kupujący mogą nabyć dziurkacze dekoracyjne w kształcie gwiazdek, bałwanków, dzwoneczków czy drzewek choinkowych.  

Brystol, kolorowy papier

Dziurkacze ozdobne tworzą zgrany duet z papierem. Stanowisko pracy warto zaopatrzyć się w papier kolorowy, blok, brystol. Każdy rodzaj papieru wyróżnia się inną grubością, sztywnością i ma nieco inne zastosowanie. Brystol posłuży jako podstawa kartek świątecznych. Z kolorowego papieru można zrobić łańcuchy na choinkę, a także wycinać kształty za pomocą dziurkaczy dekoracyjnych. 

Mocny klej

Mocny klej to kolejny element, bez którego ciężko wyobrazić sobie tworzenie świątecznych dekoracji. Aby wygodnie operować klejem, warto zaopatrzyć się w produkt w sztyfcie. Im mocniejszy klej, tym większe nasze możliwości. Jeśli chcemy bowiem przyklejać guziki, cekiny, to warto zaopatrzyć się w specjalistyczny klej. 

Artykuły piśmiennicze

Flamastry, kredki, kolorowe długopisy żelowe, im większa różnorodność, tym więcej efektów możemy uzyskać. 

Dlaczego warto samodzielnie tworzyć dekoracje świąteczne?

Wiele osób odpowie, że jest to metoda na oszczędność, jednak nie będzie do końca to prawdą. Wszak trzeba przecież nabyć wszelkie akcesoria biurowe, takie jak kleje, papieru, dziurkacz dekoracyjny, długopisy, kredki, flamastry. Jednak naszym zdaniem, zdecydowanie warto stworzyć dekorację metodą DIY. Pierwszym powodem jest własna satysfakcja. Drugą przyczyną jest możliwość kreatywnego tworzenia z bliskimi dziećmi, partnerem itd. Trzecim powodem jest poszerzanie swoich umiejętności, zdolności, rozwijanie wyobraźni. To także doskonały sposób na relaks, odstresowanie się. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *