Jak często należy czyścić klimatyzację?

Wyposażenie biur w klimatyzację staje się czymś zupełnie normalnym. O ile jeszcze niedawno urządzenia te uznawane były za luksusowe i ekskluzywne dziś przechodzą już porządku dziennego. Coraz częściej spotkać je można również w mieszkaniach, ułatwiając przetrwanie nie tylko latem, ale również zimą. Przypomnijmy, że najnowocześniejsze modele klimatyzacji wyposażone są w funkcje ciepła, dzięki czemu oprócz funkcji chłodzenia, posiadają również funkcję grzania.

Czyszczenie klimatyzacji to podstawa

W przypadku instalacji klimatyzatorów w zakładach pracy i biurowcach, czyszczenie urządzenia pozostaje po stronie przedsiębiorcy, który zlecił montaż. Co więcej, częstotliwość czyszczenia klimatyzacji nie powinna być kwestią przypadku. Regulacje prawne jednoznacznie określają te wytyczne. Producenci jednoznacznie podkreślają, że czyszczenie klimatyzacji powinno mieć miejsce przynajmniej raz do roku. Należy wspomnieć jednocześnie, że w tym przypadku stosowanie się do zaleceń producenta to priorytet! Niewłaściwe użytkowanie lub bagatelizowanie tego obowiązku może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia pracowników, a w niektórych przypadkach także uszczerbku na zdrowiu. Szeroką ofertę klimatyzatorów, a także profesjonalny serwis oferuje Schiessl.
Nie zapominajmy, że klimatyzacja jest siedliskiem dla wirusów i bakterii, które w pewnym momencie mogą zacząć wydostawać się na zewnątrz. To jednak nie jedyny aspekt, dla którego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu klimatyzacji. Kolejnym ważnym powodem jest również to, że nieprawidłowe użytkowanie prowadzi do znacznie szybszego zużycia się urządzenia. Co więcej, niekiedy koszty naprawy popsutego w ten sposób urządzenia mogą być równe lub nawet nieco wyższego od zupełnie nowego urządzenia. Na koniec warto zauważyć, że dla pracodawców to właśnie komfort i bezpieczeństwo pracowników powinny być priorytetem. Niekiedy nawet najbardziej niepozorne zachowania i czynności mogą mieć wpływ na wydajność pracowników. Więcej informacji na temat czyszczenia klimatyzacji przeczytasz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *