Jakie kwiaty w stylu skandynawskim wybrać? 

Styl skandynawski nie bez przyczyny kojarzony jest z naturą. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie może zabraknąć nie tylko stylowych dodatków, ale również kwiatów. Jakie kwiaty w stylu skandynawskim wybrać? Poznaj nasze propozycje. 

Kwiaty w stylu skandynawskim. Jakie wybrać? 

Kwiaty w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim minimalistyczne, ale również eleganckie. Doskonale, jeśli będą również jasne lub w pastelowych barwach. Jakie gatunki będą pięknie prezentować się w skandynawskich aranżacjach:

  • bluszcz pospolity,
  • fikusy;
  • drzewka figowe lub oliwne;
  • dracena;
  • monstera dziurawa;
  • palmy o dużych liściach;
  • różnorakie sukulenty w niedużych doniczkach; 
  • lawenda;
  • storczyki.

Obawiasz się, że pielęgnowanie kwiatów to zupełnie nie Twoja bajka? Bez obaw! Skandynawskie wnętrza uwielbiają naturę, ale również wszystko to, co do złudzenia ją przypomina. Atrapy imitujące żywe okazy mogą okazać się doskonałym uzupełnieniem na pozór surowego i minimalistycznego wnętrza. Co więcej, korzystając ze sztucznych roślin, zapomnisz o wymogach, które niosą ze sobą poszczególne rodzaje kwiatów. Odpowiednia ilość światła, czy wody nie będą już żadnym problemem.

Rośliny w minimalistycznych wnętrzach

Minimalistyczne i proste wnętrza uwielbiają wyraziste rośliny. W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzą się również lasy i kompozycje  w szkle, które od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością i nieustannie zyskują coraz większe grono miłośników. 

W mieszkaniach urządzonych w tym stylu nie może również zabraknąć kwiatów doniczkowych o pokaźnych i rozłożystych liściach. Nie zapominajmy jednak, że donice, w których zostaną umieszczone nasze rośliny, muszą być dopasowane do wystroju wnętrza. Żywe o zielone akcenty będą doskonale pasować do stylistyki, którą znamy Danii czy Szwecji.

Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i prostotą, a kwiaty powinny wpisywać się w ten klimat. Najlepiej wybierać kwiaty o delikatnych kwiatach, takie jak lawenda, chabry, róże czy hortensje. Kwiaty te są subtelne i eleganckie, a ich pastelowe odcienie wpisują się w skandynawski styl.

Biel i zieleń

Biel jest kolorem dominującym w stylu skandynawskim, a zieleń symbolizuje naturę i spokój. Dlatego kwiaty w tym stylu powinny nawiązywać do tych kolorów. Możesz wybrać białe kwiaty, takie jak piwonie, lilie czy stokrotki, które wprowadzą do wnętrza lekkość i świeżość. Dodatkowo, warto umieścić w domu kilka roślin doniczkowych, takich jak fikus czy monstera, które wprowadzą do wnętrza zieleni i ożywienia.

Wazony i naczynia

W stylu skandynawskim naczynia i wazony powinny być proste i minimalistyczne, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów. Możesz wybrać ceramiczne lub szklane naczynia, które wpisują się w prostotę stylu. Możesz też pokusić się o wazony z betonu lub drewna, które nadadzą pomieszczeniu surowości.

Umiejscowienie kwiatów

W stylu skandynawskim kwiaty powinny być umiejscowione w sposób harmonijny i naturalny. Najlepiej, aby były umieszczone w ceramicznych doniczkach lub w prostych wazonach. Możesz ustawić je na parapecie okna, stoliku lub na półce, tak aby wprowadzały do wnętrza dodatkową porcję koloru i harmonii.

Podsumowując Kwiaty to wspaniały sposób na wprowadzenie do swojego domu kolorów i świeżości. W stylu skandynawskim najlepiej wybrać delikatne i proste gatunki kwiatów, takie jak lawenda, chabry czy róże. Kwiaty powinny być umiejscowione w prostych i minimalistycznych naczyniach, a ich prezentacja powinna być harmonijna i naturalna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *