Co trzeba wiedzieć o przemysłowych lampach led?

Specjalną kategorią oświetleniowych lamp led są przemysłowe źródła światła. Przemysłowe lampy led montowane są halach fabrycznych, magazynach, warsztatach. Wyposażone w nie są podziemne parkingi, centra handlowe, duże laboratoria. Lampy przemysłowe dają dużo więcej światła niż świetlówki o porównywalnej mocy lub tradycyjne oświetlenie żarówką. 

Oświetlenie led jest dużo tańsze w eksploatacji. Wszystkie lampy przemysłowe led spełniają normy, które obowiązują w naszym kraju, a ich zużycie energii jest energii o 60%-70% niższe od wcześniej zainstalowanego tradycyjnego oświetlenia. Nowoczesna technologia led ze względu na swoje walory przebojem zdobywa nasz krajowy rynek.

Kategorie przemysłowych lamp led

  • lampy halowe, magazynowe, przemysłowe lampy led

Parametry konstrukcyjne takich lamp pozwalają montować je na halach produkcyjnych, w magazynach, fabrykach, warsztatach stolarskich i samochodowych oraz wielu innych obiektach przemysłowych. Rynek oferuje bardzo szeroki asortyment lamp przemysłowych led; naścienne lampy sufitowe led, lampy natynkowe, lampy podtynkowe, oprawy przemysłowe led naścienne; 

  • lampy przemysłowe hermetyczne

To dostępne na rynku sufitowe lampy linowe. Cieszą się dużym powodzeniem na rynku ze względu na niskie koszty eksploatacji, co w rzeczywistości przekłada się na dużo niższe rachunki za prąd.

  • Lampy liniowe hermetyczne

Stosowane oświetlenie w przemyśle oraz domu, w garażach, w magazynach, na halach produkcyjnych. Atutem lamp liniowych hermetycznych jest ich bardzo wysoka szczelność, co pozwala je instalować w bardzo różnych, trudnych warunkach.

  • Naświetlacze led

Reflektory i naświetlacze zastępują halogeny, jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie dla oświetlenia zewnętrznego. Oświetlenie można zastosować do oświetlenia parkingów, targowisk, placów budowy. Producenci oferują rozwiązania w zależności od potrzeb i preferencji klientów.

  • Lampy maszynowe led

Takie lampy służą do oświetlania obszaru roboczego pracownika wykonującego pracę przy tokarkach, frezarkach. Lampy maszynowe led mają doświetlenia wąskim snopem światła elementów używanej maszyny. Są energooszczędne, obniżając w ten sposób koszty pracy.

Świetlówki liniowe led

Kiedyś stosowane lampy fluorescencyjne powoli wychodzą nie tylko z mody, ale i z użycia. Zastępują je coraz chętniej montowane świetlówki liniowe led. Wydajne i energooszczędne świetlówki wykorzystywane są do oświetlania magazynów, hal, pomieszczeń administracyjnych, pomieszczeń gospodarczych. 

Takie oświetlenie może być eksploatowane przez wiele tysięcy godzin jest bezawaryjne obniżając rachunki za energię do 70%. Jest wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Panele led ze świetlówkami, są energooszczędnymi lampami sufitowym. Na rynku jest oferowanych kilka rodzajów paneli;

  • panele led do sufitów modułowych są to lampy sufitowe. Montowane mogą być w sufitach modułowych czy sufitach podwieszanych. Często stosowane są jako lampy w hotelach pensjonatach, pomieszczeniach administracyjnych czy sklepach. 
  • panele led do płyty gipsowej (karton/gips). Źródło światła w tych panelach to diody ledowe. Mogą być stosowane jako lampy w obiektach użyteczności publicznej, jako lampy w przedszkolach czy szkołach. Montowane są w płytach kartonowo- gipsowych.
  • panele natynkowe emitują bardzo przyjemne światło. Montaż naścienny albo przyścienny paneli. Mogą być stosowane w sklepach, aptekach w biurach, jako oświetlenie obiektów.
  • panele zawieszone są to lampy sufitowe. Lampy sufitowe znajdują zastosowanie w biurach, sklepach, galeriach handlowych, szkołach, przedszkolach.
  • lampy sufitowe led nowoczesne, energooszczędne lampy, które zastępują tradycyjne lampy. Stosowane w hotelach, motelach, pensjonatach, można stosować w biurach. Zmniejszają koszty energii o 60%-70%.

Lampy uliczne led w odpowiedzi na zapotrzebowanie kierowców, zapewniają im bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Lampy przemysłowe led to między innymi nowoczesne, energooszczędne lampy uliczne. Oświetlenie jest niezawodne i jest ozdobą ciągów komunikacyjnych. Oświetlenie spełnia wszystkie normy zgodne z przepisami i normami oświetlenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.