Co warto wiedzieć o remontach mieszkań?

Każdy z nas, raz na kilka lat zmuszony jest przeprowadzić remont mieszkania. Tego typu prace wykonuje się również wtedy, gdy następuje zakup nowego mieszkania. Remonty nie kojarzą się najlepiej, bo wprowadzają sporo zamieszania w codzienne życie, trwają długo i bywają kosztowne. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by się do nich odpowiednio przygotować.

Jak przygotować się do remontu?

Do remontu należy przygotowywać się już kilka miesięcy przed planowaną datą prac. Przede wszystkim trzeba zgromadzić środki na remont oraz zarezerwować terminy, jeśli decydujemy się remontować mieszkanie z pomocą specjalistycznych ekip. Bardzo ważne będzie też dokładne zaplanowanie remontu. Zacząć należy od wymierzenia wszystkich pomieszczeń, naniesienia sobie na papier odległości od drzwi i punktów instalacyjnych. Jest bardzo istotne, aby najpierw oszacować, co jesteśmy w stanie wykonać w danych wnętrzach, zamiast na wstępie wybierać konkretne aranżacje, które później nie będą możliwe do realizacji. Należy też dokładnie zaplanować, jakie będą okładziny ścienne, podłogowe i czy będą instalowane podwieszane sufity.

Najważniejsze decyzje związane z remontem

Remont mieszkania to także okazja do tego, by zdecydować jakie będzie zastosowane oświetlenie oraz jakie zostaną zakupione meble. Wybrać należy ponadto osłony okienne. Wykonując remont warto wprowadzić w mieszkaniu pewne usprawnienia. Jeśli jest niezagospodarowana wnęka, można zamówić meble na wymiar. Gdy brakuje miejsca do przechowywania, można zainstalować półkę z karton gipsu pod sufitem. Przygotowując się do remontu warto też zawczasu ustalić, co będzie zrobione z odpadami poremontowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *